Ultimele subiecte
» Vand diferite piese MTB (preturi de sh)
Mar Sept 25, 2012 3:49 am Scris de crf1988

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Vin Sept 21, 2012 10:14 am Scris de ciprian

» Cursa de MTB in Galati
Mier Sept 19, 2012 4:16 am Scris de emil

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Mier Sept 19, 2012 1:45 am Scris de Vizitator

» palavrageala...
Dum Sept 09, 2012 9:39 pm Scris de cipt2001

» Vand tricou ciclism
Dum Sept 09, 2012 1:29 pm Scris de Cosminebu

» LA MULTI ANI!!
Sam Sept 08, 2012 12:22 pm Scris de Vizitator

» Vand cursiera Legnano
Sam Sept 08, 2012 10:22 am Scris de crf1988

» Tura prin Dobrogea, 175km, sambata 08.09.2012
Vin Sept 07, 2012 4:30 am Scris de cipt2001

Ne gasesti si pe Facebook!
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Babadag XC 2012 - 11 August

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Re: Babadag XC 2012 - 11 August

Mesaj  Vizitato la data de Vin Aug 10, 2012 10:32 am

chris_mirchy a scris:o sa fiu si eu prezent. plecare maine dim cu bacu de 7:00. ar mai fi si la mine loc, daca mai sint ramasi pe afara.
Cam devreme ai zis. Eu zic sa asteptam sa se mai in scrie lumea si poate duminica se va sti clar cine si cu ce masina va merge. Andreiule nu te bagi?Razz

Skypici a scris:Sunteti pregatiti baieti?
Pelerina de ploaie avem; cauciucuri de namol avem, curaj, avem, voie buna e si ea, geluri si prafuri de toate natiile sunt si ele, fete avem, deci ... YES, we are ready. Laughing

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Aug 10, 2012 11:14 am

Spuneti pe aici o ora pentru recunostere sa ne gasim pe acolo. Am incercat azi sa ma dau, da' a inceput sa ploua. Si de atunci tot toarna. Racoare maine Very Happy

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Aug 10, 2012 6:14 pm

Noi vom sosi la ora8. Asa ca ai face bine sa opresti ploaia si sa dai drumul la caldura.Smile)

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Aug 11, 2012 9:41 am

Exact asa a fost .Cald cat sa nu cazi pe spate .... Suspect ,iar noroiul l-am luat eu pe masina dimineata pe la Iulia ...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Aug 11, 2012 10:05 am

A fost un editie de Babadag reusita. Vreme mai mult decat excelenta. Tricoul identic cu cel din editia precedenta; party mici delicios - consider ca asteptarea a meritat (a fost servita masa si berea dupa premiere).
Per totat m-am simtit minunat. Echiap CCG a fost destul de numeroasa - in jur de vreo 15. Cel mai bine clasat a fost CristiM - loc 2, restul am facut si noi ce am putut, fiecare dupa puterile lui Smile). Au fost destul de multe probleme tehnice in privinta anvelopelor, dar pana la urma este MTB si suntem obisnuiti cu astfel de chestiuni Smile).
Juniorii au aflat astfel ca au mult de tras ca sa prinda un loc pe podium, iar batraneilor le mai trebuie putina tehnica si experienta in abordarea unei curse. Deci sedintele tehnice sunt bune si ele, numai sa aiba cine sa le faca si apoi cine sa bage la cap.
Va urma si un set de poze si dupa cum spunea o colega - "Babadag 2013 rezerva-mi un loc" Smile).

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Aug 11, 2012 10:34 am

In general don Jorj baietii nostri vad ca invata din greselile proprii.Degeaba imi bat gura si o acresc ca e frustrant sa patesti ceva fix in cursa cand adrenalina e maxima ...Asta pe o parte.Si experienta dar si norocul mai conteaza in astfel de curse .
Mie mi-a placut cum sa miscat gasca de galateni in ciuda dificultatilor.Uneori te clasezi bine dar ai senzatia ca nu a fost bine ,alteori nu te clasezi bine dar ai senzatia ca a fost bine .
Ei bine ,eu am simtit ca baietii azi au avut pulsul sus, insa mai e nevoie si de experienta ,poate si noroc. bounce Si bine ca toti sunt intregi...
Noh ,Juga se pare ca a facut spaima de babadag ,iar Georgian ... Georgian parca a intrat in pamant dupa Iasi .Si avea un vin asa bun... Basketball

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Aug 11, 2012 11:00 am

Cateva poze ca sa aveti vise frumoase ...

Toti lupii erau flamanzi (cel mai tare Iulica si Emil)

Fetele noastre de baza

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Aug 11, 2012 11:05 am

Maus a scris:... Si bine ca toti sunt intregi...Juga a facut spaima de babadag ,iar Georgian parca a intrat in pamant ... Basketball
Cum s-au suit pe podium asa au si disparut - Repede. Cool. Pacat, Georgian avea de aparat un titlu la Babadag. Intrebau baietii de ei pe traseu - unul era curios daca a venit si Alexandru Smile), s-a mai linistit si a putut pedala in ritmul lui cand a aflat ca al nostru Alexica se hodineste acasa.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Aug 11, 2012 11:17 am

Unul din cele mai frumoase concursuri la care am participat pana acum. A fost genial traseul, vremea a fost excelenta, aveai cum sa respiri. Mi-a placut zona si in special coborarile, ultima coborare a fost geniala cum mergeai de pe un perete pe altul. Pot sa zic ca am avut un noroc extraodinar sa nu fac vre-o pana ceva la ce am vazut pe traseu (am vazut momentul cand unuia din fata mea i-a intrat ditamat cuiul cat un deget in cauciuc) plus ca am avut noroc si la cazaturi, nu am cazut deloc (aproape m-am dus in cap odata pe o coborare, nu la una din alea grele..una unde ii dadeai cu viteza printre copaci)..la cele periculoase am lasat-o mai moale, mai am pana sa-i dau in gura. Mi-a spus Mirchy ca sunt suparat cand trag...pai normal ca sunt...trag peste puterile mele deocamdata si cateodata imi vine sa si plang Smile) mai am pana sa trag la un nivel bun si sa simt placere Smile) trebuie sa sufar cu Mausica la cateva antrenamente

PS: Mause, Emile, aveti spite negre la magazin? Am nevoie de o spita.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  BigMig la data de Sam Aug 11, 2012 11:36 am

Coane nu stiu cum ai trecut tu prin namolul de la Iulia ca masina ta nu arata ca a mea. Am spalat-o cand am ajuns acasa si au ramas niste pete de noroi pe care nu le pot lua nici cu unghia. Cred ca avea ceva ciment in el luat de suvoi de pe la vreo poarta, ca altfel nu-mi explic. Evil or Very Mad

Cursa pentru mine a fost curat ghinion, trei gauri am gasit acasa in camera (probabil si ceva snake ca am mers mult pe janta) iar rezerva probabil roasa in gentuta ca am gasit si in aia doua gauri. M-am oficat doar cand m-a prins nea Ciotic dupa vreo 3 opriri (cred ca a gresit si el traseul un pic) , la prima trecere prin poarta eram impreuna. In alte conditii eram pe podium.
Un lucru mi-e clar: stau prost cu antrenamentul pe urcari fata de anul trecut, nu e de mirare,m-am urcat pe mtb doar la concursuri.
Felicitari pentru Cristi.

BigMig

Reputatie : 13
Data de inscriere : 15/05/2011
Localizare : Braila

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Aug 11, 2012 11:50 am

Felicitari Cristi si restul participantilor! Sunt curios daca a ramas traseul de anul trecut, de aparat locul, erau slajbe sanse, dar macar ma distram un pic. Muti, nu are cine sa intrebe de mine... poate doar, concurentul ala care l-am doborat dintr-un singur viraj. Veneam cu mare placere, dar de vreo 3 saptamani mi-am gasit de munca. Vreau sa mai innoiesc cate ceva la cub.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Aug 11, 2012 11:52 am

bravo baieti si fete! asteptam poze Razz

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Aug 11, 2012 9:27 pm

Coane big ,eu la prima ora m-am oprit la spalatorie in babadag sa le fac desteptarea...Era de porc.L-am sunat pe Cristi care era in spate sa ocoleasca ,insa nu a vrut...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  crf1988 la data de Sam Aug 11, 2012 10:32 pm

Felicitari baieti si fete, sper ca de luna viitoare sa pot sa va insotesc si eu.
crf1988

Reputatie : 6
Data de inscriere : 22/09/2011
Varsta : 30
Localizare : Prin 18

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Aug 12, 2012 1:01 am

muti a scris:
Maus a scris:... Si bine ca toti sunt intregi...Juga a facut spaima de babadag ,iar Georgian parca a intrat in pamant ... Basketball
Cum s-au suit pe podium asa au si disparut - Repede. Cool. Pacat, Georgian avea de aparat un titlu la Babadag. Intrebau baietii de ei pe traseu - unul era curios daca a venit si Alexandru Smile), s-a mai linistit si a putut pedala in ritmul lui cand a aflat ca al nostru Alexica se hodineste acasa.

se tem oamenii de mine mai nea muti ...voi lipsi si eu o perioada destul de lunga .Sper sa mai pot merge macar la Tusnad desi nu cred ca e posibil ..., dar ce e important e ca voi putea ajunge la antrenamente "cred". Felicitari Cristi pentru podium ,felicitari tuturor care au fost acolo si au terminat cursa Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Aug 12, 2012 1:30 am

Daca voi nu puteti merge la cocnursuri, atunci o sa vina concursurile la voi. Ce ziceti, va surade ideea? S-a deschis un nou topic.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Aug 12, 2012 6:24 am

muti nu mai pierde vremea si baga pozele Very Happy

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Rezultate Babadag 2012...

Mesaj  Andreea Visan la data de Mar Aug 14, 2012 11:38 am

Andreea Visan

Reputatie : 1
Data de inscriere : 05/08/2012
Varsta : 26
Localizare : Galati

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Aug 14, 2012 11:47 am

uoooo Muti pe locul 13 Smile) . bravo nenea , daca tu ai terminat pe 13 si cristi pe 10 ajungeam si eu pe un 6-7 ... clown

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Aug 14, 2012 11:52 am

bai da esti culmea

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Aug 14, 2012 12:14 pm

Eu cred ca faceai 2 pene si ajungeai dupa 3 ore la finish...Sau ideea era ca esti mai bun ca Cristi si Muti?
Oricum Emil a zis ca ti-o da de te asculta cu urechea...Numai sa te prinda. Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Aug 14, 2012 12:37 pm

Maus a scris:Eu cred ca faceai 2 pene si ajungeai dupa 3 ore la finish...Sau ideea era ca esti mai bun ca Cristi si Muti?
Oricum Emil a zis ca ti-o da de te asculta cu urechea...Numai sa te prinda. Smile

hm poi depinde cum zici... daca zici cristi si muti la un loc nu , dar daca`i iei pe fiecare`n parte si te gandesti ca la iasi am ajuns in spatele lui cristi la 1/2 minute dif si de atunci nu prea s`a mai antrenat ... la emedue numarai minute pana a ajuns si Muti ... clown

emil e emil ...el e bun dar e nou in ale noastre , mai trece putin timp pana incep sa`mi fac griji din cauza lui Smile) clown . El stii cum e , ma face pe drept sau mai de graba pe urcari si eu il fac pe coborari cu ochiu stang inchis ca dreptul si asa nu vad cu el Smile)

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Aug 14, 2012 12:43 pm

dupa razboi multi viteji se-arata...
ilie, nici macar n-ai fost acolo! intai munca, apoi poti sa te lauzi, nu cu "presupuneri"... ti-au murit laudatorii?! ah, uitasem, nu ai, pentru ca mereu te lauzi singur...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Aug 14, 2012 1:13 pm

slashu a scris:dupa razboi multi viteji se-arata...
ilie, nici macar n-ai fost acolo! intai munca, apoi poti sa te lauzi, nu cu "presupuneri"... ti-au murit laudatorii?! ah, uitasem, nu ai, pentru ca mereu te lauzi singur...

accept bobarnace Smile) , dar ar trebui sa mai laudam si noi p`acestia care urca pe podium ,cine stie .. poate ajung laudele la urechile unora care vor sa sponsorizeze Sad

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Aug 14, 2012 1:53 pm

adica.. daca ne laudam intre noi aude altcineva?! Smile)
buna asta...
eu ma refeream ca intre noi n-au rost treburi de gen...
pe partea cealalta, de unde stii ca nu ai fost laudat? sau trebuie sa fii chemat de fata sa se intample? Smile
think about it! Wink

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum