Ultimele subiecte
» Vand diferite piese MTB (preturi de sh)
Mar Sept 25, 2012 3:49 am Scris de crf1988

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Vin Sept 21, 2012 10:14 am Scris de ciprian

» Cursa de MTB in Galati
Mier Sept 19, 2012 4:16 am Scris de emil

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Mier Sept 19, 2012 1:45 am Scris de Vizitator

» palavrageala...
Dum Sept 09, 2012 9:39 pm Scris de cipt2001

» Vand tricou ciclism
Dum Sept 09, 2012 1:29 pm Scris de Cosminebu

» LA MULTI ANI!!
Sam Sept 08, 2012 12:22 pm Scris de Vizitator

» Vand cursiera Legnano
Sam Sept 08, 2012 10:22 am Scris de crf1988

» Tura prin Dobrogea, 175km, sambata 08.09.2012
Vin Sept 07, 2012 4:30 am Scris de cipt2001

Ne gasesti si pe Facebook!
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

PRIMA ADUNARE GENERALA A CCG

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Re: PRIMA ADUNARE GENERALA A CCG

Mesaj  cipt2001 la data de Dum Ian 15, 2012 10:58 am

Alte site-uri, tot din Italia, din pacate pe la noi nu prea sunt:
http://www.c-performance.it/
http://www.alka-sport.com/
http://www.veloplus.it/ (aici se pare ca isi fac multe echipe din Romania: Dinamo, Tusnad, Emmedue, Maros)
http://www.jollywear.com/

si se pot gasi mai multe daca se cauta "Abbigliamento ciclismo Personalizzato" Wink

cipt2001

Reputatie : 17
Data de inscriere : 12/05/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun Ian 16, 2012 3:09 am

Mda.
Mercic. Frumoase site-uri, frumoase echipamente - dar preturile ... uaaauu. Asta e- calitatea costa. Oricum ar trebui sa mutam discutia la echipamente.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun Ian 16, 2012 10:10 am

Revin cu intrebarile referitoare la club, daca se poate raspunde la ele:
Clubul se va comporta ca un club profesionist? Va avea antrenori? Se va practica un antrenament organizat si adaptat? La ce competitii se va participa, cine si in ce conditii? Sponsori exista?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  chris_mirchy la data de Lun Ian 16, 2012 12:35 pm

caracas gabriel a scris:Revin cu intrebarile referitoare la club, daca se poate raspunde la ele:
Clubul se va comporta ca un club profesionist? Va avea antrenori? Se va practica un antrenament organizat si adaptat? La ce competitii se va participa, cine si in ce conditii? Sponsori exista?
- ce intelegi prin "club profesionist"?
- da, va avea antrenori
- antrenament organizat, cu orar dinainte stabilit si program setat diferit pe nivelul de pregatire (in functie de nivelul grupei: ELITE va avea antrenamente cu prezenta obligatorie si ghidate catre performanta sportiva, HOBBY va avea antrenamente si ture de plimbare facultative) De la HOBBY se va putea trece la ELITE dupa o testare a nivelului de pregatire.
- se va participa la competitiile de amatori (nationale si internationale), oricit de multe ne permitem - vom avea sedinte inainte de fiecare competitiei si vom stabili cu cine, cum si cu ce vom ajunge acolo. Pt competitiile federatiei de ciclismo sa mai asteptam putin Smile)
- lista sponsorilor este deschisa, la fel si noi la propuneri Very Happy

Oricind iti stam la dispozitie atit tie cit si oricui e interesat pt a ne adresa intrebari de clarificare, pt a ne da feedback, pt a ne propune... vrem sa ne dezvoltam repede si asta o vom putea face mai bine daca vom comunica cit se poate de deschis si organizat (pt asta vor exista sedinte periodice)
chris_mirchy

Reputatie : 11
Data de inscriere : 15/05/2011
Varsta : 37
Localizare : Galati - RO

Vezi profilul utilizatorului http://www.mausbike.ro

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Ian 17, 2012 9:35 am

Pai cam asta inseamna club profesionist, tocmai ce ai precizat. In legatura cu sponsorii, putem cauta si noi sau mai bine lasam pe mana celor care se pricep la asta? Ca as putea intreba la munca sefii daca sunt dispusi sa ofere ceva.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  chris_mirchy la data de Mar Ian 17, 2012 11:59 am

caracas gabriel a scris:Pai cam asta inseamna club profesionist, tocmai ce ai precizat. In legatura cu sponsorii, putem cauta si noi sau mai bine lasam pe mana celor care se pricep la asta? Ca as putea intreba la munca sefii daca sunt dispusi sa ofere ceva.
Cum spuneam, orice idee este binevenita. Propunerile se discuta cu cei din conducerea clubului pentru a ne asigura ca actiunea/actiunile resp sint cele mai potrivite pentru organizatie.
chris_mirchy

Reputatie : 11
Data de inscriere : 15/05/2011
Varsta : 37
Localizare : Galati - RO

Vezi profilul utilizatorului http://www.mausbike.ro

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Ian 22, 2012 12:54 am

Domnu'Muti cand ne intalnim sa-ti aduc adeverinta?Si dami un ID de mess sa-ti trimit poza.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Ian 22, 2012 1:14 am

da ba ... am si eu adeverinta ... zici ca`i ambalaj de bomboana la cum e colorata pe verso Smile))

si poza cum ti`o dau ma muti?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Ian 22, 2012 1:27 am

muti uite poza https://picasaweb.google.com/117326154067614451579/January22201202#5700384480867466178 poate merge descarcata Smile) , mai am de dat banutii pe 25-26 sau 27 luna asta

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier Ian 25, 2012 5:52 am

Sliviu, Muti, ati primit mesajul cu CNP-ul?
Banii si adeverinta ii dau cand ne-om intalni Suspect
Poate in weekend la Garboavele Very Happy Arrow

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier Ian 25, 2012 7:27 am

Patriche Georgian a scris:Sliviu, Muti, ati primit mesajul cu CNP-ul?
Banii si adeverinta ii dau cand ne-om intalni Suspect
Poate in weekend la Garboavele Very Happy Arrow

da man, legitimatia e in lucru Wink

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  crf1988 la data de Mier Ian 25, 2012 7:44 am

Am si eu loc printre voi ? Very Happy
crf1988

Reputatie : 6
Data de inscriere : 22/09/2011
Varsta : 30
Localizare : Prin 18

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier Ian 25, 2012 12:25 pm

crf1988 a scris:Am si eu loc printre voi ? Very Happy
mai incape vorba? Smile

are loc toata lumea! Smile

intra pe site-ul clubului pentru a afla detalii despre inscriere Wink

http://clubciclism.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=109&Itemid=76

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  crf1988 la data de Mier Ian 25, 2012 12:50 pm

slashu a scris:
crf1988 a scris:Am si eu loc printre voi ? Very Happy
mai incape vorba? Smile

are loc toata lumea! Smile

intra pe site-ul clubului pentru a afla detalii despre inscriere Wink

http://clubciclism.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=109&Itemid=76

Ms frumos Silviu..
crf1988

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Feb 02, 2012 4:19 am

Sper sa nu fie off-topic, dar am cautat peste tot in forum si nu am gasit un topic special ptr asa ceva..

chris_mirchy a scris:
caracas gabriel a scris:Pai cam asta inseamna club profesionist, tocmai ce ai precizat. In legatura cu sponsorii, putem cauta si noi sau mai bine lasam pe mana celor care se pricep la asta? Ca as putea intreba la munca sefii daca sunt dispusi sa ofere ceva.
Cum spuneam, orice idee este binevenita. Propunerile se discuta cu cei din conducerea clubului pentru a ne asigura ca actiunea/actiunile resp sint cele mai potrivite pentru organizatie.

Deci sa inteleg ca practic CCG nu are un sponsor oficial,nu? Eu ma gandeam sa caut, pe net sau la diferite firme, sa vorbesc cu unu cu altu, dar banuiesc ca atunci cand iei legatura cu cineva pentru asa ceva, si anume o sponsorizare serioasa, nu i te poti adresa cu "Stiti, avem si noi nevoie la club de niste sponsori. Nu vreti sa ne ajutati dumneavoastra cu vreo 10000 de euro?", ci se procedeaza astfel, nu? Ma gandeam sa creez un speech, in care sa includ si o povestioara, ceva care sa intre la suflet, sa sensibilizeze, sa demonstreze ca aici se poate face performanta si ca se merita sa fim ajutati. Spre exemplu am un coleg la munca si e fotbalist in timpul liber. Mai exact joaca prin liga judeteana si la anu probabil urca in D. In fine, nu asta e important, ci faptul ca astia, practic un club de amatori, au ca sponsor pe Quantum-Group, care anu asta au cheltuit cam 10000 de euro cu ei, ptr echipament, deplasari, etc. Deci ideea era ca se poate. Firme se gasesc. Eu as gasi. Dar imi trebuie o strategie. Aveti idei in privinta asta? Adica e timpul sa facem tot mai mult. Come on,Guys!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Feb 02, 2012 5:47 am

se poate, evident ca se poate, numai ca si aici e ceva de munca Smile

trebuie sa inchegam o mapa de prezentare, speech-ul e "add on" Very Happy
pe langa asta, fotbalul e "limbaj universal", se joaca si patronii, ciclismul e mai putin indragit de sefi pt. ca nu prea au avut de a face cu el...

una peste alta unuia care nu stie exact despre ce e vorba trebuie sa-i explici cum functioneaza un sezon ciclist, de ce anume ai nevoie si cel mai important: cum poti sa-l promovezi

o alta chestiune importanta este partea financiara... trebuie sa-i explici ca nu exista un plafon in ceea ce inseamna invvestitii, ca ele pleaca de la echipament, piese si suplimente, la antrenori, spatii adecvate, salarii si sistem de bonusari, deplasari si toate costurile lor... ergo, cu cat se investeste mai mult cu atat rezultatele nu intarzie sa apara

un alt lucru important este ca trebuie sa-ti planifici anul, cursele la care alergi sa intri in forma, cursele in care esti in varful de forma si ar trebui sa le castigi, numar de victorii/ medalii - daca nu esti pe podium macar, sponsorul nu poate considera ca este vazut!

si altele Smile

deci problema este mai simpla doar atunci cand dai peste un sef care stie despre ce este vorba macar in mare si din start este interesat... dar un sponsor de fapt este un investitor, iar daca el nu castiga din treaba asta (imagine), se va retrage curand!

de aceea eu zic ca inainte sa cautam sponsorii "aia mari", mai bine cautam unii mai mici pentru concursul din aprilie, iar dupa ce incepem sa avem ceva rezultate (probabil va trece cel putin o jumatate de an) putem trece la asaltul "rechinilor" Smile

dar asta e doar parerea mea Very Happy
eu personal iti multumesc pentru intentie, si poate ne si vedem odata sa discutam mai pe larg Smile

oricum, daca aveti prieteni seriosi care vor sa ajute, chiar si ca organizator, nevoie este intotdeauna de voluntari! Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier Feb 08, 2012 1:18 am

prezent !!! rabbit

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier Feb 08, 2012 2:01 am

bikeout a scris:prezent !!! rabbit
Fara suparare, dar ai cam intarziat la Prima adunare Smile) ... poate la a doua vei reusi sa ajungi din timp.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Apr 12, 2012 11:45 pm

Sa treaca si sarbatorile cu bine si apoi trebe sa ne vedem TOTI cei inscrisi in club. Sa vedem ce idei pro si contra mai are lumea. Despre data fixa, ea se va anunta ulterior. Propunerea mea ar fi - 22 aprilie ora 10 la Garboavele sau pe faleza undeva. Acum spuneti si voi cum va convine.
Apropo s-a intrat in trim II. Cool - legitimatii vizate si cotizatii la zi. A inceput sezonul.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Apr 12, 2012 11:50 pm

cum e cu trimestrele astea ??? cat timp/zile/saptamani/luni(ani? clown ) are un trimestru ??

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  crf1988 la data de Vin Apr 13, 2012 12:23 am

illie_alex a scris:cum e cu trimestrele astea ??? cat timp/zile/saptamani/luni(ani? clown ) are un trimestru ??

bre un trimestru are 3 luni Wink Wink
crf1988

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Apr 13, 2012 12:25 am

crf1988 a scris:
illie_alex a scris:cum e cu trimestrele astea ??? cat timp/zile/saptamani/luni(ani? clown ) are un trimestru ??

bre un trimestru are 3 luni Wink Wink

aha ..asa deci eu credeam ca`s in urma cu platile Smile) ..
@muti ai anuntat tu ceva in seara de dupa concurs acolo la bere ... :d Remember ?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Apr 13, 2012 7:58 am

muti a scris:Sa treaca si sarbatorile cu bine si apoi trebe sa ne vedem TOTI cei inscrisi in club. Sa vedem ce idei pro si contra mai are lumea. Despre data fixa, ea se va anunta ulterior. Propunerea mea ar fi - 22 aprilie ora 10 la Garboavele sau pe faleza undeva. Acum spuneti si voi cum va convine.
Apropo s-a intrat in trim II. Cool - legitimatii vizate si cotizatii la zi. A inceput sezonul.
mai bine ne intalnim pe faleza

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  ciprian la data de Vin Apr 13, 2012 9:09 am

La ora 10.00 pe faleza mie imi convine deoarece sint de dupaamiazade servici.

ciprian

Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 45
Localizare : GALATI

Sus In jos

Mesaj  crf1988 la data de Vin Apr 13, 2012 9:57 am

Eu sunt liber ne vedem unde vreti voi. Presiune in roti am Smile))
crf1988

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul