Ultimele subiecte
» Vand diferite piese MTB (preturi de sh)
Mar Sept 25, 2012 3:49 am Scris de crf1988

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Vin Sept 21, 2012 10:14 am Scris de ciprian

» Cursa de MTB in Galati
Mier Sept 19, 2012 4:16 am Scris de emil

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Mier Sept 19, 2012 1:45 am Scris de Vizitator

» palavrageala...
Dum Sept 09, 2012 9:39 pm Scris de cipt2001

» Vand tricou ciclism
Dum Sept 09, 2012 1:29 pm Scris de Cosminebu

» LA MULTI ANI!!
Sam Sept 08, 2012 12:22 pm Scris de Vizitator

» Vand cursiera Legnano
Sam Sept 08, 2012 10:22 am Scris de crf1988

» Tura prin Dobrogea, 175km, sambata 08.09.2012
Vin Sept 07, 2012 4:30 am Scris de cipt2001

Ne gasesti si pe Facebook!
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Garboavele XC level II

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Re: Garboavele XC level II

Mesaj  crf1988 la data de Dum Apr 08, 2012 9:32 pm

muti a scris:Am ceva in minte - ce spuneti de o intrecere DOAR intre membrii clubului. Eventul ca sa vina toata lumea vor fi si ceva premii (o bere la toata lumea) Smile). Aveti timp de gandit si dupa sarbatori - poate ne gasim. Bigule fa si tu un efort si poate ajungi pe aici. Sunt asteptate si fete - deocamdata avem doar una, dar cine stie ...

Mmmm ar fi ceva, mai este traseul marcat?? Vreau si eu sa ma duc saptamana asta, macar sa nu ies ultimul din club. Smile))
crf1988

Reputatie : 6
Data de inscriere : 22/09/2011
Varsta : 30
Localizare : Prin 18

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Apr 08, 2012 9:37 pm

Da domnule ,ca de mult se coace si una dinasta.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Apr 08, 2012 9:41 pm

45 de curajosi la tura lunga.Restul de 200 la tura scurta.Smile Cred ca a fost inghesuiala mare... bounce

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Apr 08, 2012 11:04 pm

A fost super super misto.Eu eram 100 la 100 convins ca o sa fie foarte bine organizat dar a fost muuult peste .De abia astept treaba asta cu concursul intre membrii clubului.Felicitari!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun Apr 09, 2012 2:05 am

cred ca a iesit mult mai bine decat ne asteptam ...poze multe si frumoase , organizare super , multumesc lui CRF pentru incurajari si poze , de asemenea si omului de la start/finish care la sf primei si a doua tura m`a incurajat ,Felicitari lui Cosmin pentru Loc-3 la general si 1 la categorie , felicitari si mie( Loc-4 genereal, 2 la categorie ) chiar si lui andrei , pare rau pentru tine andrei 1-2 pene ?? si cazaturi .. , Cer scuze lui georgica pentru ca l`am depasit chiar de la start , cer scuze si tie silviu ca te`am depasit chiar la final , si tie mihaita ca am trecut mult prea rapid pe langa tine si te`am speriat . Felicitari nene maus pentru podium , frumos final ....ar mai fi multe de zis dar ... de cristi care a terminat cursa mult prea repede si urat , cei de la shimano-mausbike care mi`au pregatit bicicleta pentru start, fetele de la punctul de alimentare care se uitau ciudat la mine dupa 5 pahare de isostar baute la final ...etc.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun Apr 09, 2012 2:15 am

felicitari tuturor!
multumim Ana pentru vreme!

personal... tre' sa ies la ture Smile.. ah, si... fara geluri !!! Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  BigMig la data de Lun Apr 09, 2012 2:25 am

muti a scris: Bigule fa si tu un efort si poate ajungi pe aici. Sunt asteptate si fete
In cazul asta iti dai seama ca nu pot pierde ocazia.

Cred ca a fost inghesuiala mare...
Mda, si daca mai pleci dupa jumatea plutonului cum am facut eu...te rogi de toti baietii cu bicle de DH si casca de moto affraid

BigMig

Reputatie : 13
Data de inscriere : 15/05/2011
Localizare : Braila

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun Apr 09, 2012 3:22 am

a treia oara cand zic ca nu mai pierd "prima linie" de la start... iar am ajuns sa plec pe la coada Smile
am stat o gramada dupa multi (chiar daca n-am fost in forma), multi cadeau in fata mea... pe prima urcare faceau push dar nu se dadeau la o parte din drum...

ti-am zis mausone ca trebuia sa facem autostrada, nu cum zicea muti... abia cand am ajuns pe la capatul liniei drepte am ajus sa trag cam in acelasi ritm cu cel din fata mea

oricum, avantaj ca stiam traseul, daca mai faceam si cateva ture inainte de concurs era mai bine Smile

cred ca tre' sa facem unul in Garboavele prin toamna (ca pe la noi toamna nu prea ploua)... unul cu autostrazi Razz

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  ciprian la data de Lun Apr 09, 2012 4:32 am

Afost minunat , pentru cit ciclism fac eu am avut o clasare f. buna dar era loc si de mai bine.Cit de organizare ASCCG + colaboratorii sau descurcat f . bine,FELICITARI. Am citit un articol din Viata Libera in care se lauda organizarea ,dar sa spus ca au fost mai putini concurenti fata de prima editie 2011. De ce nu s-au pus mai multe locuri pentru inscrieri? Sint de acord cu o cursa pentru menbrii ASCCG ,sa se fixeze o zi si daca nu lucrez vin sigur.

ciprian

Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 45
Localizare : GALATI

Sus In jos

Mesaj  cipt2001 la data de Lun Apr 09, 2012 5:29 am

illie_alex a scris:de cristi care a terminat cursa mult prea repede si urat

Ce s-a intamplat de fapt cu Cristi? A cazut in fata mea si a lui Silviu dar parea OK si credeam ca o sa continue. Sper ca nu a patit-o ca Juga la Babadag Sad

cipt2001

Reputatie : 17
Data de inscriere : 12/05/2011

Sus In jos

Mesaj  AndreiCiclistul la data de Lun Apr 09, 2012 6:32 am

cipt2001 a scris:

Ce s-a intamplat de fapt cu Cristi? A cazut in fata mea si a lui Silviu dar parea OK si credeam ca o sa continue. Sper ca nu a patit-o ca Juga la Babadag Sad

Aia nu e nimic cand a cazut, doar s-a murdarit, cafteala a luat-o acasa de la nevasta cand a auzit ca nu s-a suit pe podium...
AndreiCiclistul

Reputatie : 7
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 22
Localizare : Pe Sa...

Sus In jos

Mesaj  ciprian la data de Lun Apr 09, 2012 8:45 am

cipt2001 a scris:

Are citeva zgirieturi pe fata, sa speriat putin si a abandonat atunci. Ne-am intilnit la o bere seara si trecuse socul.

ciprian

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun Apr 09, 2012 8:55 am

Per total: frumos si reusit!!! Felicitari pentru organizare si tuturor celor care au urcat pe podium (ma refer strict la cei de'ai nostrii)...si binenteles pentru fetele frumoase:D... Desi m'am clasat pe la jumate atat la general cat si la categoria de varsta sunt multumit si nu mi'am mai pierdut moralul. Se putea si mai bine dar n'am vrut sa trag tare din teama de a nu abandona ori aparitia crampelor. Sorry ca nu mi'am facut aparitia dupa la un "isostar" din malt, n'am mai putut... SO, tot inainte CCG!!!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  crf1988 la data de Lun Apr 09, 2012 9:06 am

Bre ati fost in forma v-ati miscat cu talent, noroc si de incurajarile mele cei drept, deh eu am slabit 3 kg pe traseu terminand 2 pachete de servetele.. Deh este timp si pt mine Razz
crf1988

Reputatie : 6
Data de inscriere : 22/09/2011
Varsta : 30
Localizare : Prin 18

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun Apr 09, 2012 10:16 am

A fost bine... Multumesc Filip Cristian si Cosmin Stan, pentru incurajarea de pe traseu!
Imi pare rau ca nu a venit Isostar-ul,as fi vrut sa ma energizez un pic.. in timpul traseului, dar a mers si pe apa chioara Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  chris_mirchy la data de Lun Apr 09, 2012 10:24 am

Ma inclin in fata tuturor membrilor CCG pentru rezultatele in ascendenta. Bravos si nu lasati pedala moale! Pregatiti-va pt ca vreau sa mergem in gasca mare si la alte concursuri de prin tara unde o sa dam de catei mai dulai. Pt mine a fost ciudat sa fiu in organizare - cursa s-a simtit total diferit in postura asta de organizator.
Iar despre vreme, chiar s-a simtit ca un inger galatean a pus o vorba buna pt noi: au fost contrazise absolut toate prognozele. Imi pare nespus de rau ca acel inger (Ana, ce nume simplu...) nu a putut fi prezent si fizic la acest concurs.
De organizare toata lumea a spus numai cuvinte de lauda, insa eu as avea de spus si citeva recomandari de care sa tinem minte pt editiile viitoare:
- strinsul cipurilor trebuie gindita dinainte. pe mine m-a terminat la cite picioare in cap mi-am luat, la propriu. Daca nu era colegul Cristi nu stiu daca faceam fata. Avem 2 cipuri pierdute (Cristi C, ai verificat daca il mai aveai dupa ce ti-ai reintrat in simtiri? - imi pare rau de intilnirea ta de grad 4 cu solul Garboavele. Sa iesi mai des cu noi si sa furi tehnici Wink)
- o sedinta cu toti membrii organizatori inainte de concurs ar fi binevenita. Eu i-am simtit lipsa. Am primit intrebari de la participanti la care nu am avut rasp. L-am indicat pe omul cu sapca verde Smile)))

chris_mirchy

Reputatie : 11
Data de inscriere : 15/05/2011
Varsta : 37
Localizare : Galati - RO

Vezi profilul utilizatorului http://www.mausbike.ro

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun Apr 09, 2012 10:53 am

In mod natural trebuie sa fie din ce in ce mai bine.Din greseli se mai pot trage invataminte.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Apr 10, 2012 6:05 am

Felicitari tuturor,organizatori, sportivi,rude,prieteni!A fost o zi superba de primavara,vremea a tinut cu noi,probabil s-a gandit la piciorele si la bicicletele noastre!Traseul de asemeni a fost destul de tehnic,punindu-ne la incercare toate abilitatile,ce sa mai zic nota 10 ptr toti!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

poze

Mesaj  Vizitato la data de Mar Apr 10, 2012 7:03 am

stie cineva unde putem gasi poze?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  ciprian la data de Mar Apr 10, 2012 8:25 am

marius_shogun a scris:stie cineva unde putem gasi poze?
O parte sint pe CICLISM.RO.

ciprian

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Apr 10, 2012 9:31 am

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  ciprian la data de Mar Apr 10, 2012 9:49 am

muti a scris:Articol Freerider Laughing
Frumos, dar si buna ideea cu sportivii la cursa de amatori. La anul, cistigatorii de pina acum nu mai au ce cauta la amatori.

ciprian

Sus In jos

Mesaj  adi romanu la data de Mar Apr 10, 2012 9:57 am

ciprian a scris:
muti a scris:Articol Freerider Laughing
Frumos, dar si buna ideea cu sportivii la cursa de amatori. La anul, cistigatorii de pina acum nu mai au ce cauta la amatori.
Ai dreptate Muti am citit si eu articolul ...bine zis Smile)se va tine cont?
adi romanu

Reputatie : 12
Data de inscriere : 07/05/2011
Localizare : Galati

Vezi profilul utilizatorului http://dancingmaus.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Apr 10, 2012 12:04 pm

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Apr 10, 2012 1:33 pm

ciprian a scris:
marius_shogun a scris:stie cineva unde putem gasi poze?
O parte sint pe CICLISM.RO.

Salutare.
Am fost si eu la Garboavele, si am făcut cateva poze. (eram ala mic de pe traseu, cu tricou galben)
Pozele pot fi accesate de aici.

Pozele sunt la rezolutie mare (4096 x 2731) si pot fi descarcate individual. Pentru a descarca tot folderul trebuie sa fiti logat (adica sa va faceti cont) Crying or Very sad (am cautat alte metode de partajare, dar nu am gasit)

Daca stiti altă metodă de a transfera in mod public (fara cont si parola) vreo 2.5Gb de date, va rog sa ma anuntati si va transfer astfel pozele. Smile

De asemenea, gasiti AICI pozele facute de Ioana Simen (in caz ca nu ati dat de ele pana acum)

Pentru orice nelamurire va stau la dispozitie! Daca se doreste, pentru cei din Galati, pot oferi pozele pe stick sau alt mediu de stocare. Contactati-ma Exclamation

Toate cele bune si Sarbatori Fericite!
(în mod normal eu scriu cu diacritice, dar nu știu cum se comportă forumul așa că ăsta e un test: țșăîâ)

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum