Ultimele subiecte
» Vand diferite piese MTB (preturi de sh)
Mar Sept 25, 2012 3:49 am Scris de crf1988

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Vin Sept 21, 2012 10:14 am Scris de ciprian

» Cursa de MTB in Galati
Mier Sept 19, 2012 4:16 am Scris de emil

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Mier Sept 19, 2012 1:45 am Scris de Vizitator

» palavrageala...
Dum Sept 09, 2012 9:39 pm Scris de cipt2001

» Vand tricou ciclism
Dum Sept 09, 2012 1:29 pm Scris de Cosminebu

» LA MULTI ANI!!
Sam Sept 08, 2012 12:22 pm Scris de Vizitator

» Vand cursiera Legnano
Sam Sept 08, 2012 10:22 am Scris de crf1988

» Tura prin Dobrogea, 175km, sambata 08.09.2012
Vin Sept 07, 2012 4:30 am Scris de cipt2001

Ne gasesti si pe Facebook!
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Ziua Fara Masini - 22.09.2011

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Re: Ziua Fara Masini - 22.09.2011

Mesaj  Vizitato la data de Mier Sept 21, 2011 12:53 pm

slashu a scris:
illie_alex a scris: >Razz mail me
ramane cum am stabilit Ilie, maine la 15.45 esti in intersectia Doja cu Siderurgistilor pt. intalnirea cu colegii... nu uita tricoul, toata lumea trebuie sa-l poarte!

alta chestiune, incercati sa NU terminat fluturasii prea repede, nenea cu filmatul ajunge acolo dupa ora 16.45... Smile
pt. detalii si alte probleme aparute - sunati-l pe George!

si nene slash. sper sa nu ma ia cu vorba nenea cu filmatu` ca fug tare de tot

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier Sept 21, 2011 2:44 pm

illie_alex a scris:n`am cum sa sun affraid ... de unde luam fluturii aia ? Smile) Suspect
duduie, observa pluralul !
ce pana mea aveti toti bah?! cum va apucati o tzara de biciclit va credeti sportivi "de meleoane" de nu mai trebuie sa stiti nici sa cititi? Smile)

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier Sept 21, 2011 9:10 pm

In atentia lui Alex si celorlalti care au intrebari asemanatoare: fiti prezenti la intersectia stabilita cu 10-15 minute inainte de ora 16:00, imbracati in tricoul galben (astfel veti fi usor de recunoscut de sefii de grup). Acolo veti primi fluturasi si alte instructiuni. Pentru alte informatii va astept cu un tel.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier Sept 21, 2011 10:48 pm

contati si pe mine...Very Happy:D ne vedem la intersectia Str. Doja-Str. Siderurgistilor Very Happy

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier Sept 21, 2011 11:22 pm

energizer a scris:contati si pe mine...Very Happy:D ne vedem la intersectia Str. Doja-Str. Siderurgistilor Very Happy

asa nene sa nu umblu singurel p`acolo Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Sept 22, 2011 2:42 am

la 4 fara 15 sunt pe partea cu spitalul de copii Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Sept 22, 2011 11:13 am

Buey, dar nimeni nu zice nik? Ca a fost mumos, ca au intalnit oameni bun si oameni mai putini receptivi, ca am s-au facut poze si filmulete, ca s-a facut o plimbare pe cinste pe faleza ca-n tinerete, ca s-au vazut fetite, ca s-a beut si o bere la final ... chiar nimic nu v-a placut la ziua de azi ?
Multumesc tuturor voluntarilor fara de care acest eveniment nu ar fi putut asa de bine. Va multumesc si imi pare rau ca seara nu a fost toata lumea prezenta. Duminica nu se mai accepta scuze - sarbatorim cu totii. Un pupic dulce pentru toate doamnele si domnisoarele care au stat in soare si in plin trafic.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Sept 22, 2011 12:54 pm

muti a scris:Buey, dar nimeni nu zice nik? Ca a fost mumos, ca au intalnit oameni bun si oameni mai putini receptivi, ca am s-au facut poze si filmulete, ca s-a facut o plimbare pe cinste pe faleza ca-n tinerete, ca s-au vazut fetite, ca s-a beut si o bere la final ... chiar nimic nu v-a placut la ziua de azi ?
Multumesc tuturor voluntarilor fara de care acest eveniment nu ar fi putut asa de bine. Va multumesc si imi pare rau ca seara nu a fost toata lumea prezenta. Duminica nu se mai accepta scuze - sarbatorim cu totii. Un pupic dulce pentru toate doamnele si domnisoarele care au stat in soare si in plin trafic.

muti eu ce sa zic... au fost si oameni si neoameni Smile), am intalnit si o masina cu 4 oameni inchisi la culoare care probabil nu stiau "a citi" si ma tot intrebau ce e aia, si eu le tot ziceam sa citeasca ... a fost ok, multam ptr berea de la sfarsit, pare rau ca nu a fost si al mai batranel cu putin par in cap sa`i spun la multi ani in fata( a dat`o ca se simte naspa Suspect ) , duminica bine zis , nu se mai accepta scuze

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Sept 22, 2011 1:22 pm

Dragut din partea voastra cu clubul acesta, dar vedeti ca statutul care il aveti pe site nu este formulat corect si nici semnat! Iar tipul de actiune care doriti sa il organizati a fost adus in Galati din Cluj la insistentele anumitor membri din Clubul de Cicloturism Napoca membru in Federatia de Ciclism. Prima Velorutie(asa se numesc actiunile) a fost organizata in vara anului 2008 pentru prima data in acest oras de un grup de initiativa ce mai tarziu s-a condensat in ceea ce s-a numit ASCT (Asociatia Stejarul Catre Tineri) - CAUTATI PE YOUTUBE PRIMA VELORUTIE GALATI. Primul individ cu bandana e cel care a adus curentul, iar pe al doilea sigur il stiti cand vine vorba de bicle. Ei sunt cei care au coordonat ASCT-ul care acum a fost inlocuit de OcAsG (Organizatia Civica Alternative - sucursala Galati). Ma bucur ca au mai aparut iubitori de biciclete, dar aveti grija sa nu furati din imaginea altora sau munca altora sa o insusiti. Pentru ca nu este frumos. Poate vom fisa un parteneriat pe viitor cand intrati in legalitate cu statutul. Toate cele bune!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Sept 22, 2011 10:03 pm

Cel mai mult mi-a placut cand intarziau soferii la semafor pt ca deja citeau din pliant. Sper ca macar o mica parte din cei care au primit pliantul sa-l si citeasca si sa fie mai atenti in trafic. La fel, sper ca biciclistii abordati seara pe faleza sa se alature miscarii de duminica si sa mai capete curaj in privinta circulatiei pe strada.

EliasArtistul a scris:Dragut din partea voastra cu clubul acesta, dar vedeti ca statutul care il aveti pe site nu este formulat corect si nici semnat! Iar tipul de actiune care doriti sa il organizati a fost adus in Galati din Cluj la insistentele anumitor membri din Clubul de Cicloturism Napoca membru in Federatia de Ciclism. Prima Velorutie(asa se numesc actiunile) a fost organizata in vara anului 2008 pentru prima data in acest oras de un grup de initiativa ce mai tarziu s-a condensat in ceea ce s-a numit ASCT (Asociatia Stejarul Catre Tineri) - CAUTATI PE YOUTUBE PRIMA VELORUTIE GALATI. Primul individ cu bandana e cel care a adus curentul, iar pe al doilea sigur il stiti cand vine vorba de bicle. Ei sunt cei care au coordonat ASCT-ul care acum a fost inlocuit de OcAsG (Organizatia Civica Alternative - sucursala Galati). Ma bucur ca au mai aparut iubitori de biciclete, dar aveti grija sa nu furati din imaginea altora sau munca altora sa o insusiti. Pentru ca nu este frumos. Poate vom fisa un parteneriat pe viitor cand intrati in legalitate cu statutul. Toate cele bune!

Cred ca e suficient loc pentru mai multe asociatii. Daca scopul este comun, acela de a incuraja mersul pe bicicleta in mod civilizat, de a atrage atentia asupra conditiilor din trafic si a lipsei pistelor pentru biciclete, atunci nu putem decat sa ne bucuram ca suntem mai multi care lupta. Si mai multi dispusi sa creeze evenimente care sa promoveze ciclismul.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Sept 23, 2011 1:49 am

eXact!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Sept 23, 2011 2:53 am

Majoritatea "evenimentelor biciclistice" au aparut in strainatate, acolo unde microbul bicicletei are tente de epidemie. Ca cineva (organizatie sau nu) sa creeze ceva 100% original si de succes mai ales in ce priveste constientizarea maselor ar fi foarte greu si ar necesita foarte multe finante. Nici noi n-am fi reusit sa facem tricouri si 10.000 de pliante informative fara sustinerea Garanti Bank, ci ar fi iesit niste pliante home-made, intr-un eveniment de mai mica amploare. Astfel ca decat sa incerci sa reinventezi roata si sa cauti variante noi si inovative de constientizare si promovare, mai bine folosesti aceeasi roata, care stii cum functioneaza.
In alta ordine de idei, ce a facut o asociatie nu are cum sa fie "preluat, asociat, luat" de alta, ce ati facut voi e al vostru, ce facem noi, facem noi, in afara de faptul ca sunt pe aceeasi "nisa" nu vad cum ar putea fi vazute ca fiind unul si acelasi lucru. Sunt multe brutarii in Galati, dar fiecare isi face propria paine, si stii ce tip/fel de paine iti place, chiar daca tot paine se cheama.
Dupa cum a zis si Catalina (in alte cuvinte), "mai multe evenimente, mai multe sanse de castig pentru biciclistii Galateni, indiferent de cine le organizeaza", pentru ca la sfarsit despre ei e vorba, nu despre o asociatie sau alta.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Sept 23, 2011 9:35 pm

Ma bucur pentru intelegere. Poate pe viitor se poate fixa de un parteneriat intre Clubul de Ciclism Galati si OcAsG. Imi place site-ul vostru, observ ca va descurcati si in ceea ce tine de parteneri si sponsori. Noi inca lucram la imaginea noii asociatii. Toate cele bune! Ramane sa tinem legatura.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  AndreiCiclistul la data de Sam Sept 24, 2011 5:58 am

Ma am facut si eu ceva azi... sper sa va placa, si daca va placut da-ti mai departe sa faci reclama evenimentului... : http://vimeo.com/29523183

Daca as fi avut si un microfon de inregistrare si o voce si niste timp in plus ar fi iesit numai bun de-o reclama profi...
AndreiCiclistul

Reputatie : 7
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 22
Localizare : Pe Sa...

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  AndreiCiclistul la data de Sam Sept 24, 2011 8:25 am

Eu am sa vin pe jos sa va salut la "start" maine ca n-am bicicleta.
AndreiCiclistul

Reputatie : 7
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 22
Localizare : Pe Sa...

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Sept 25, 2011 2:48 am

AndreiCiclistul a scris:Eu am sa vin pe jos sa va salut la "start" maine ca n-am bicicleta.
Daca iti doresti sa dai o pedala iti ofer eu o bicicleta. Ce zici te intereseaza? Very Happy (nu a mea desigur)

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Sept 25, 2011 2:50 am

Va astept azi pe la ora 17:00 la Elice. Apoi la 18:00 vom pleca la pedalare.
Pentru cei care nu reusesc sa ajunga, dar vor sa vada ce se intampla, ne pot urmari pe Webcam

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Sept 25, 2011 4:17 am

Prezent Arrow

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  crf1988 la data de Dum Sept 25, 2011 4:34 am

Salut vin si eu cu purcica, sunt nou asa ca va rog sa nu ma luati prea tare Very Happy

C.
crf1988

Reputatie : 6
Data de inscriere : 22/09/2011
Varsta : 30
Localizare : Prin 18

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Sept 25, 2011 10:43 am

Multumim tuturor celor care au organizat si pedalat alaturi de noi, si va promitem ca vom face tot posibilul ca "Marea Bicicleala" sa devina o obisnuinta, daca nu chiar traditie! Razz

Sper ca v-ati simtit si voi bine si promitem ca data viitoare sa facem traseul mai lung Smile

@crf1988: sper ca nu te-ai simtit "luat prea tare" Very Happy...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  ciprian la data de Dum Sept 25, 2011 11:12 am

va multumim voua , cei care au fost in spatele acestui eveniment MAREA BICICLEALA.A fost o reusita. Si daca l-am face o data pe luna tot ar veni jumatate din citi am fost astazi.

ciprian

Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 45
Localizare : GALATI

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Sept 25, 2011 11:14 am

Am avut ceva emotii, dar in final a fost bounce cheers cheers cheers bounce bounce

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  ciprian la data de Dum Sept 25, 2011 11:33 am

Sincer nu ma asteptam sa vina asa multi.

ciprian

Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 45
Localizare : GALATI

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Sept 25, 2011 12:00 pm

ciprian a scris:Sincer nu ma asteptam sa vina asa multi.
mai, clujul scoate cam 300... noi am avut in jur de 120... e un inceput ! Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Sept 25, 2011 1:31 pm

de`acum , numai acolo bem berea Very Happy.... Sad

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat